PRAZNIK ČEŠENJ, Dobrovo, 8. – 9. 6. 2019

Dobrovo bodo tudi letos preplavili kulinarika, domača obrt, stojnice, ples in glasba. Plesni ritmi in glasbene predstave bodo tako navzoči na celotnem prizorišču Dobrovega, pred briško domačijo in številnimi kulinaričnimi borgi ter tržnico s češnjami, domačimi izdelki in češnjevim pecivom Briških žen. Obeta se pester kulturni in zabavni program za vse generacije z razstavami, degustacijami in ustvarjalnimi delavnicami za otroke. Letos okronamo novo Kraljico češenj. Le kdo bo?

Petek, 7. 6. 2019

20.00 – 21.30 Prifarski muzikantje (Grad Dobrovo – grajsko dvorišče)
21.30 Nesesari kakalulu (Dobrovo – Strelišče)

Sobota, 8. 6. 2019

Razstave, ponudba domačih eno – gastronomskih izdelkov, briška domačija, pester kulturni, zabavni in otroški program.

10.00 – 18.00 Ekstempore na prostem, Slikarsko društvo Dablo
10.00 – 20.00 Terenska ekipa Radia Robin
10.00 – 19.00 Otroški kotiček / likovni natečaj češnjeve sladice 
poslikava obraza ob 11.00, 13.00 in 15.00
12.00 – 19.00 Šolski kotiček, Osnovna šola Alojza Gradnika / bralni kotiček, kotiček s pecivom, razstava izdelkov

Glavni oder
10.00 – 13.00 Glasbeni nastopi otrok
11.00 – 13.00 Zabava s skupino Briška pomlad
13.00 – 14.00 Nastop učencev Šole petja The best in Šola kitare Pertinach
14.00 – 15.30 Koncert Mladinskega pihalnega orkestra Brda in Anhovo

15.30 – 18.30 Zabava s skupino Briška pomlad
15.30 – 18.30 Mali vozniki, mala šola vožnje (Grad Dobrovo – grajsko dvorišče)

17.00 – 19.00 Trio tokaj (razna prizorišča)
17.30 Plesni nastop skupina Pupa zaplaš
19.00 Plesni center ADC
20.00 – 21.00 Pevski zbor in dramska skupina Štorija, Matulji (Hrvaška)
21.00 – 23.00 Trio tokaj (razna prizorišča)

VELIKI ČEŠNJEV KONCERT od 21.00 dalje
21.00 – 03.00 Siddharta, Pero Lovšin in Španski borci, skupina Plamen, Urban Vidmar in DJ Torta (Klet Dobrovo – glavno prizorišče)
00.00 – 04.30 Erik Gross, Chusta B. in Gruntar (Klet Dobrovo – elektro oder)

    Nedelja, 9. 6. 2019

    Razstave, ponudba domačih eno – gastronomskih izdelkov, Briška domačija, pester kulturni, zabavni in otroški program.

    10.00 – 16.00 Terenska ekipa Radia Robin
    10.00 – 19.00 Otroški kotiček / likovni natečaj češnjeve sladice 
poslikava obraza ob 11.00, 13.00 in 15.00
    11.00 – 19.00 Šolski kotiček, Osnovna šola Alojza Gradnika / bralni kotiček, kotiček s pecivom, razstava izdelkov

    Glavni oder
    10.30 – 12.30 Nastop Pihalnega orkestra Kotschach – Mauthen
    13.00 Plesni nastop skupina Tince
    14.00 – 16.00 Otroška slikarska delavnica na velika platna (ob glavnem odru)
    14.00 Nastop Twirling mažoretnega kluba Brda
    
15.00 Plesni center L’uniti
    16.00 – 16.45 Otvoritev uradnega dela 53. Praznika češenj z Oktetom Quercus
    Nagovor župan Občine Brda, g. Franca Mužiča
    Nagovor ministrice za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, ga. Aleksandra Pivec
Kronanje kraljice češenj
    Podelitev priznanj za naj češnjo, naj sadovnjak
Zaključek dobrodelne akcije s tekačem Bogomirjem Dolencem in Ustanovo Mali vitez – pozdrav sodelujočih organizatorjev in razglasitev zbranih sredstev
    16.45 Tradicionalna povorka z vozovi
    18.00 – 19.30 Zabava s skupino Agronavti
    19.30 Kontrabant (Strelišče)
    21.00 Ognjena predstava, Ana Žerjal

    Vzporedni program (8. in 9. 6. 2019)

    10.00 – 19.00 Razstava vinarstva in vinogradništva v Brdih (Klet Brda)
    10.00 – 19.00 Razstava češenj (Klet Brda)
    10.00 – 18.00 Stalna grajska zbirka Poskus rekonstrukcije – razstava o zadnji družini grofa
    Silverija de Baguer (Grad Dobrovo)
    Stalna razstava grafičnih del Zorana Mušiča (Grad Dobrovo)
    10.00 – 18.00 Skrita belina, razstava spodnjega perila, Darinka Sirk in dr. Tanja Gomiršek (Vila Vipolže)
    10.00 – 18.00 Razstava del iz likovnega natečaja Češnja od cveta do …. Osnovne šole Alojza Gradnika Dobrovo (Dobrovo Dobrovo – grajsko dvorišče)