title-prog

PRAZNIK ČEŠENJ, Dobrovo, 9. – 10. 6. 2018

Sobota, 9. 6. 2018

Razstave, ponudba domačih eno – gastronomskih izdelkov, Briška domačija, pester kulturni in zabavni program, otroški kotiček

10.00 dalje Tržnica z lokalnimi dobrotami

10.00 – 17.00 Ekstempore na prostem, slikarsko društvo Dablo

10.00 – 20.00 Terenska ekipa Radia Robin

15.00 – 18.00 Terenska ekipa Radia 1 / reportažni avtobus

10.30 – 12.30 Zabava s skupino Briška pomlad

BRIŠKA POROKA

13.00 – 14.00 Prihod ženina in svatov in barantanje pred partonom za nevesto

14.00 – 14.30 Civilni obred

15.00 – 15.45 Pozdrav mladoporočencev z glasbo in plesom – GOtango (Savo NArdin in Teresa Menditto), plesni studio Nova Gorica Soy Cubano, Hanoi Gracia

16.00 Šmartno, sprejem mladoporočencev

17.30 Kojsko, poročni obred v cerkvici Sv. Križa

13.00 – 17.00 Zabava s skupino Podokničarji

16.00 – 18.00 Poslikava obraza za otroke

16.00 – 20.00

Nastop skupin ADC plesnega centra

Plesni nastop skupine Pupa zaplaš

Soy Cubano in GOtango

Simon Colja, harmonikaš

Nastop Prvačke pleh muzike

Nastop skupine Pole dance studio Elegance

Intiniti Dance Bliss

20.00 – 22.00 Dej še’ n litro in DJ Niki

21.00 – 22.00 Predstava z ognjem, Ana Žerjal

 

Od 21.00 dalje VELIKI ČEŠNJEV KONCERT

Klet Dobrovo, dvorišče: koncert skupine Šank Rock, Happy Ol’Mc Weasel, Pigs Palament ter DJ Riki

Vzporedni program:

10.00 – 19.00 Razstava vinarstva in vinogradništva v Brdih (Klet Brda)

10.00 – 18.00 Stalna grajska zbirka Poskus rekonstrukcije – razstava o zadnji družini grofa Silverija de Baguer (Grad Dobrovo)

Stalna razstava grafičnih del Zorana Mušiča (Grad Dobrovo)

10.00 – 18.00 Oskar Reya, priznani slovenski znanstvenik – meteorolog in geograf ter Kozana

– njegova nepozabljena Brda, avtor: Tanja Gomiršek (Grad Dobrovo)

10.00 – 18.00 Zadružni dom Hum – 70 let, avtor: Tanja Gomiršek (Grad Dobrovo)

Nedelja, 10. 6. 2018

Razstave, ponudba domačih eno-gastronomskih izdelkov, Briška domačija, pester kulturni in zabavni program, otroški kotiček

10.00 dalje Tržnica z lokalnimi dobrotami

10.00 – 16.00 Terenska ekipa Radia Robin

10.30 – 12.00 Poslikava obraza za otroke

10.30 – 12.30 Nastop Pihalnega orkestra Kötschach – Mauthen (Avstrija)

13.00 – 15.30 Poslikava obraza za otroke

13.00 – 14.30 Koncert Mladinskega pihalnega orkestra Ajdovščina in Mladinskega pihalnega orkestra Brda

14.30 – 15.00 Plesno kulturni klub Tince

14.00 – 16.00 Velika slikarska delavnica za otroke in zabava z milnimi mehurčki

15.00 – 15.45 Nastop skupin plesnega kluba L’ UNITI

15.45 – 16.00 Twirling mažoretni klub Brda

16.00 Otvoritev uradnega dela 52. Praznika češenj z združenimi briškimi pevskimi zbori

16.10 Nagovor župan Občine Brda, g. Franca Mužiča

16.10 – 17.30 Plesne točke ADC plesnega centra

16.20 Podelitev priznanj za naj češnjo, naj sadovnjak

16.30 Tradicionalna povorka

18.00 – 20.00 Zabava s skupino Primavera

20.00- 22.00 Zabava z DJ Niki

Vzporedni program:

10.00 – 19.00 Razstava vinarstva in vinogradništva v Brdih (Klet Brda)

10.00 – 18.00 Stalna grajska zbirka Poskus rekonstrukcije – razstava o zadnji družini grofa Silverija de Baguer (Grad Dobrovo)

Stalna razstava grafičnih del Zorana Mušiča (Grad Dobrovo)

10.00 – 18.00 Oskar Reya, priznani slovenski znanstvenik – meteorolog in geograf ter Kozana

– njegova nepozabljena Brda, avtor: Tanja Gomiršek (Grad Dobrovo)

10.00 – 18.00 Zadružni dom Hum – 70 let, avtor: Tanja Gomiršek (Grad Dobrovo)